Regulamin Turnieju

Zasady gry :

Mecze rozgrywane będą na hali, bramki 2 x 5 m. Czas gry w pierwszym dniu podczas meczy w grupach : 16 minut, drugi dzień mecze finałowe Czas gry : 16 minut . System rozgrywek: 12 zespołów 2 grupy po 6 zespołów . Po zakończeniu rozgrywek w grupach, drużyny z miejsc 1-2 z każdej z grup awansują bezpośrednio do ćwierćfinałów. Drużyny z miejsc 3-6 z każdej z grup rozegrają mecze barażowe o udział w ćwierćfinale.  Następnie zostaną rozegrane ćwierćfinały , mecze barażowe o miejsca 9-12 , 5-8 , półfinały i mecze o miejsca . Gramy w systemie  4 + bramkarz. Piłka nr. 4

- Punktacja

Za wygrany mecz przyznawane są 3 punkty, za remis 1 punkt.

O kolejności w turnieju decydują:

• zdobyte punkty,
  • przy równej ilości punktów bezpośredni pojedynek,
  • różnica bramek,
  • przy równej różnicy bramek większa ilość bramek strzelonych,
  • jeżeli w przypadku wyczerpania w/w możliwości nie można ustalić kolejności w grupie następuje strzelanie rzutów karnych w liczbie 3, jeżeli seria 3 rzutów karnych nie przyniesie rozstrzygnięcia, strzelamy po 1 aż do uzyskania przewagi,
  • jeżeli 3 lub więcej zespołów ma taką samą ilość punktów tworzy się dodatkową tabelę, w której uwzględnia się wyniki tylko pomiędzy zainteresowanymi zespołami.

- Kary dyscyplinarne

Upomnienie, kary czasowe 2, 3 min.

Zespół składa się maksymalnie z 12 zawodników + trener + kierownik .

Zasady uczestnictwa w turnieju

W zawodach uczestniczyć mogą zawodnicy posiadający uprawnienia do gry, aktualną kartę zdrowia
oraz dokument z zdjęciem potwierdzającym tożsamość. Zawodnicy muszą być ubezpieczeni przez swoje macierzyste kluby.

- Strój do gry

Drużyny obowiązuje jednolity strój sportowy podczas gry oraz stały numer na koszulce na czas trwania zawodów. Wszyscy zawodnicy muszą posiadać ochraniacze oraz obuwie na halę - o jasnej podeszwie .

- Porządek i bezpieczeństwo

Drużyny zobowiązane są do zachowania ładu i porządku w hali, zebrania śmieci i pustych butelek po napojach po zakończeniu swojego meczu.  Rażące naruszenia zasad zachowania czystości mogą spowodować nałożenie kary finansowej. Trenerzy i opiekunowie drużyn odpowiedzialni są za swych podopiecznych. Mają obowiązek dbać o ich bezpieczeństwo na obiektach sportowych a także hotelowych i nie pozostawiać ich bez opieki. Tym samym odpowiadają finansowo za wszelkie spowodowane przez nich uszkodzenia, straty i niedopilnowanie porządku

- Sędziowanie i przepisy

Obsadę sędziowską zapewnia organizator. Obowiązują ogólne przepisy gry w piłkę nożną PZPN za wyjątkiem:
- przepisu o spalonym,
- bramkarz będący w posiadaniu piłki wprowadza ją do gry ręką i tylko do połowy boiska. W przypadku gdy po wznowieniu gry przez
bramkarza piłka przekroczy połowę boiska sędzia dyktuje rzut wolny pośredni z linii bocznej na wysokości środka boiska.
- z autu piłka do gry wprowadzana jest nogą do wysokości kolan . Bramki zdobyte bezpośrednim strzałem z autu nie będą uznane.
- jeżeli piłka dotknie kopuły hali, piłkę wprowadza się do gry z linii bocznej, na wysokości gdzie nastąpiło dotknięcie (jak przy aucie).
- zmiany zawodników systemem hokejowym, na swojej połowie boiska. Zawodnik wchodzący na boisko może to uczynić dopiero wtedy, gdy zawodnik schodzący je opuści.
- z uwagi na jakość nawierzchni nie dopuszcza się gry wślizgiem.
- w przypadku gdy obydwie drużyny występują w strojach podobnego koloru; w znacznikach zagrają goście.
- wszystkie rzuty wolne wykonywane są według interpretacji sędziego.
- opiekunowie drużyn zobowiązani są do podania listy uczestników zawodów, z ważnymi badaniami lekarskimi. Za brak ważnych badań lekarskich odpowiadają opiekunowie drużyny.